Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Tabela płci dziecka | Kalendarz ciążowy

Chłopczyk czy dziewczynka – chiński kalendarz planowania płci

Pytania dotyczące płci dziecka, dręczenie tylko ciekawskich członków rodziny i znajomych ale i samych rodziców. Kobiety wielokrotnie wyobrażają sobie jaka będzie płeć ich pierwszego dziecka i zazwyczaj oczekują córki. Panowie marzą o synu, jednak czy mamy w ogóle wpływ na to jaka będzie płeć naszego dziecka? Czy jesteśmy to w stanie przewidzieć oraz świadomie dokonać jej wyboru poprzez zaplanowanie konkretnego terminu poczęcia. Nie jest to tak łatwe jak można przypuszczać.

Oczywiście ludzkość od wielu już lat zadaje sobie pytanie jak wpłynąć na narodziny dziecka konkretnej płci, toteż opracowano pewne metody pomagające w tym. Warto jednak podkreślić, że w tym wypadku wszystkim kieruje natura i jeśli nawet nie uda się nam zaplanować narodzin chłopca bądź dziewczynki nie będzie to powód do smutku, w końcu chodzi o to by dziecko urodziło się zdrowe.

Nawet wielu rodziców do ostatniej chwili nie chce znać płci maleństwa. Powróćmy jednak do tematu jak sprawić by na świat przyszła córka lub syn. Wybór konkretnej płci zależny jest po pierwsze od terminu współżycia i samego momentu poczęcia dziecka. Szczególnie moment zapłodnienia komórki jajowe ma tutaj największe znaczenie.

Według kalendarza płci chcąc począć dziewczynkę należy współżyć 40 do 48 godzin przed owulacją. Wynika to z faktu, że plemniki żeńskie są wolniejsze ale żyją dłużej, więc jeśli dojdzie po tym czasie do zapłodnienia można spodziewać się dziecka płci żeńskiej. Jeśli natomiast marzy się nam synek to wedle kalendarza płci dziecka należy współżyć jak najbliżej owulacji a najlepiej w dniu kiedy nastąpi lub zaraz po niej. To także bywa problematyczna sprawa, zwłaszcza, że nie do końca mamy pewność kiedy nastąpiło uwolnienie komórki jajowej.

Można do tego celu posłużyć się testem owulacyjnym oraz mierzyć temperaturę ciała. Niektóre zalecenia mówią ,że na płeć dziecka ma wpływ konkretna dieta oraz radzą by zastosować się do chińskiego kalendarza planowania płci. Co on mówi? Przede wszystkim zakłada, że płeć dziecka zależna jest po pierwsze od wieku matki, po drugie od miesiąca, w którym doszło do współżycia.

W miesiącach zaczynających się na literę M mamy większą szansę na dziecko płci męskiej, w miesiącach na literę K, dziecka płci żeńskiej. W przypadku ciąży u psa lub kota, z płcią nie ma większego problemu bo zazwyczaj rodzi się kilka szczeniąt i kociąt różnej płci.