Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kalkulator wagi w ciąży | Kalendarz ciążowy

Dokładne kalkulatory – który to tydzień, ile przytyć

Będąc w ciąży, spodziewając się dziecka, trudno aby kobieta nie myślała o tym co dzieje się z nią i jej potomkiem z dnia na dzień. To wyjątkowy czas w jej życiu, pełen obaw, ale i szczęścia. Ażeby się wyciszyć i pomyśleć o sobie i zdrowiu swego dziecka oraz zadbać o ważne badania potrzebna jest świadomość. By móc szybko wyeliminować, ze swego życia złe nawyki, zrezygnować z używek, lepiej spać i dobrze się odżywiać, trzeba ustalić czy jest się w ciąży.

Pierwszy dostępny sposób to test z apteki. Kiedy jest pozytywny, należy udać się jak najszybciej do lekarza. Wiele kobiet starających się o dziecko jest w stanie z dużą dokładnością ustalić moment poczęcia. Jest to możliwe, szczególnie w przypadku regularnych cykli miesiączkowych. A jeśli zdarzyło się nam zajść w ciąże spontanicznie i nie do końca mamy pewność „który to tydzień” można skorzystać z dokładnego kalkulatora. Pomaga ustalić wiek ciąży. Przyjmuje się, że jest on mniej więcej 2 tygodnie, krótszy niż ten, który wskaże lekarz.

To całkiem normalna sytuacja tym bardziej, że nikt nie jest w stanie ze stuprocentową dokładnością określić dzień, czy godzinę zapłodnienia. Kiedy już wiemy, w jakim tygodniu obecnie znajduje się nasza ciąża, warto zajrzeć w ciążowy kalendarz by sprawdzić, co dzieje się z płodem w tym konkretnym momencie. Równie ważne jak wiek ciąży dla kobiety jest fakt zmian jej ciała a dokładnie przybieranie na wadze.

Poradniki ciążowe mówią dokładnie ile i, w którym tygodniu kobieta tyje, jak i ile najwięcej. Wręcz ustala się ile kobieta powinna przytyć w ciąży. Jest to związane z kwestiami odżywienia dziecka jak też utrzymania prawidłowego poziomu płynów w organizmie. W pierwszym trymestrze raczej wzrost wagi przyszłej mamy jest niewielki. Często wręcz masa jej ciała może się zmniejszyć z uwagi na mdłości i wymioty.

Dopiero drugi trymestr przynosi zmiany. Wtedy waga zaczyna wyraźnie wzrastać. Wtedy bardzo ważne jest aby mądrze układać swój jadłospis, dlatego, że napady głodu mogą spowodować niekontrolowane nadmierne tycie. 6 miesiąc daje średnio do 6 kg więcej na wadze.

Według kalkulatorów wagi w ciąży trzeci trymestr to pół kilograma więcej w każdym tygodniu. Generalnie rzecz ujmując kobieta w ciąży nie powinna przytyć więcej jak 9 do 12 kg, średnio 1kg na miesiąc. By sobie to ułatwić warto zwrócić uwagę na BMI w ciąży.